środa, 24 sierpnia 2016

Co jeśli, czyli recenzja "Odkąd cię nie ma"

Co jeśli Twoja przyjaciółka wyjedzie nic nie mówiąc?
Co jeśli nie da znaku życia?
Co jeśli już jej nie zobaczysz?


    Zbliża się lato. Emily jest przekonana, że spędzi je w towarzystwie swojej najlepszej przyjaciółki - Sloane. Los postanawia jednak pokrzyżować jej piękne plany.
    Em od kilku dni nie może skontaktować się z przyjaciółką. Na jej podjeździe nie ma samochodu, a w domu brak żywego ducha. 
    Jedyną rzeczą jaką pozostawiła po sobie Sloane, to lista rzeczy, których Em nigdy by nie zrobiła. Licząc na to, że wypełnienie listy pomoże jej znaleźć przyjaciółkę, dziewczyna postanawia zmierzyć się ze swoimi lękami. W czasie tej przygody jej życie diametralnie się zmienia. 

    Co się stanie? Kogo pozna Emily? Czy zdoła znaleźć swoją przyjaciółkę?
Tego wszystkiego dowiecie się czytając "Odkąd cię nie ma".

   Książka ogromnie mi się podobała, Jest ciekawa i trzyma w napięciu aż do ostatniej strony.
Ogółem: lektura świetna na wakacje. Radzę czytać tę historię tylko w dni wolne, zmniejszając przez to ryzyko zabrania książki przez nauczyciela w trakcie lekcji.
   Łatwa i przyjemna. Tekst nie jest zagmatwany, przez co można łatwo odnaleźć się w historii. 
   Jeśli chodzi o samą fabułę, to muszę powiedzieć, że troszkę mnie zaskoczyła, ponieważ nigdy nie natknęłam się na podobną książkę. Tym lepiej! Nareszcie coś nowego! :)


"-Wczoraj rozmawialiśmy z waszym tatą o... Scott, jak to się stało, że ten temat się pojawił?-Chodziło o to, że wypaliła się twoja lampka do czytania."

   Postacią, która najbardziej przypadła mi do gustu jest Frank. Idealne odwzorowanie tego, czym jest przyjaźń i troska. Widać u niego różnicę: jak zachowuje się w towarzystwie przyjaciół, a jak przy innych osobach. Właśnie to czyni tego bohatera bardziej wiarygodnym, a co za tym idzie - bardziej ludzkim. :)
    Jedynym minusem, który zaobserwowałam w tej książce jest to, że ZA DŁUGO TRZYMA W NAPIĘCIU! :)
    Jak widzicie nie mam większych zastrzeżeń, ponieważ książka naprawdę mi się podobała. :D
    Polecam wszystkim, a szczególnie tym, którzy boją się zaryzykować.

Mam nadzieję, że spodobała się Wam ta recenzja. Zachęcam do komentowania!
Chętnie przyjmę też Wasze pomysły na wpisy. (możecie skorzystać z komentarzy lub formularza kontaktowego znajdującego się po lewej stronie) Kolejny post już za kilka dni. :)
Natka

Tytuł: Odkąd cię nie ma
Autor: Morgan Matson
Seria: -
Wydawnictwo: Jaguar
Moja ocena: 9/10


3 komentarze:

 1. Zaciekawiłaś mnie, więc może sięgnę po książkę. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Z tego co widzę ocena bardzo wysoka :) A skoro książka zapowiada się tak ciekawie, z całą pewnością w najbliższej przyszłości wyląduje w mojej biblioteczce.
  Justyna z livingbooksx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam :) bardzo dobra książka - czuć lato z daleka. Sloane nie polubiłam, miałam dosyć Emily i jej zachwycania się nad osobą tej dziewczyny. To było wręcz niezdrowe - ale oprócz tego, to lekturę oceniam na plus :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia